WAIST OF TIME (rock coverband)

Wat mag je verwachten?

Een top rock- en classic rockcoverband die in staat is om de indrukwekkendste recente rock-, & classicrock klassiekers van de afgelopen decennia te (re)produceren en dat aan te vullen met indrukwekkend eigen werk. Het resultaat is een fantastisch avondje swingen, grooven, rocken en meezingen voor jong en oud!

Foto's & video's

Evie live by Waist of Time
Waist of Time - live promo video
Voer een geldige URL in
Voer een geldige URL in

Biografie & info

Waist of Time – Live Rock with a Pulse

De mannen van Waist of Time spelen niet zomaar samen – ze grooven. Met jarenlange podiumervaring vormen ze een goed ingespeelde machine. De bandleden voelen elkaar feilloos aan; elk nummer, elke overgang en elk solo-moment tikt als een Zwitsers uurwerk, of liever gezegd Zwitserse Metronoom. Wat ooit begon met rauwe energie is inmiddels uitgegroeid tot een geoliede 5 liter rockmotor waar het vuur nog altijd in brandt.

Waist of Time bestaat uit:

  • Laurent Roselet – lead vocals, mondharmonica
  • Ton Bongaards – leadgitaar
  • Peter Pardoel – basgitaar
  • Rik Bollen – gitaar, keyboard, backing vocals
  • Joost Hack – drums

Deze vijf muzikanten delen meer dan alleen een podium; ze delen een muzikale taal die ze vloeiend spreken. Het is die combinatie van vakmanschap en plezier die je als publiek direct raakt – of je nu vooraan bij het podium staat of achterin de zaal een biertje vasthoudt.

Gepokt en gemazeld

Als ervaren live rock coverband, heeft Waist of Time gespeeld op podia waar de vloer al vaak heeft gedreund: van De Bosuil in Weert, De Effenaar in Eindhoven, tot aan 013 in Tilburg. Ook TVLimburg wist ze te vinden voor een provinciale special, en ze schopten het ver in wedstrijden als The Clash of the Coverbands en de Radio Veronica Coverband Contest. Het eigen album “Agree to Disagree” werd volledig in eigen beheer geproduceerd. Zoals de titel van het album doet vermoeden ging dat niet zonder meningsverschillen, maar de uitkomst is een harmonieus geheel. Puur, ongepolijst en recht uit het hart.

Live ervaring zoals het hoort

De band voelt zich thuis op café-podia, festival-weides en in rock-tempels – maar ook op de meetings van motorclubs waar ze een vaste plek in het programmaboekje hebben veroverd. De energie waarmee ze het podium opgaan is aanstekelijk en met optredens door Nederland, België, Duitsland en zelfs Denemarken, hebben ze inmiddels ook internationaal een trouwe schare volgers.

Covers met karakter

Waist of Time speelt rock covers: bekende nummers die vaak een frisse, eigen draai krijgen – zonder het origineel tekort te doen. Zoals Danny Vera ooit zei over hun versie van Sex on Fire van Kings of Leon: “Uitstekend uitgevoerd in een compleet eigen stijl.” Leadzanger Laurent kreeg daarbij alle lof voor zijn “fantastische strot”.

Tribute to Kings of Leon – by W.O.T.

Naast hun gemengde repertoire besloot de band een muzikaal zijspoor in te slaan: een Tribute to Kings of Leon. Daarmee raken ze een ander publiek via de tribute festivals. Het repertoire is dynamisch en blijft in beweging – als een setlist die meegroeit met de tijd. Kings of Leon verdient een eerbetoon – en die is er nu. Vol passie, gevoel en met een geluid dat resoneert. Meer info over het tribute to Kings of Leon door Waist of Time, vind je hier >>

Of het nu gaat om een clubshow, een festival of een besloten event: Waist of Time levert wat ze beloven. Professioneel, flexibel en vooral: met hart en ziel. Geen loze noten, geen valse akkoorden – gewoon eerlijke rock zoals die bedoeld is.

Bandleden

De vette live rock band Waist of Time bestaat uit vijf ervaren top muzikanten. Vrienden die nog altijd vol enthousiasme en overgave op het podium staan. Dat maakt kijken en luisteren naar deze band zo’n bijzondere beleving!

 

Laurent Roselet - Leadzanger

Op 22 jarige leeftijd speelt hij met een vrienden groep in de Band 5th Avenue in Zuid Frankrijk. Na 3 jaar amateur te zijn geweest, wordt hij met zijn band professioneel muzikant, en legt in 5 jaar tijd meer dan 700 optredens af! Speelt overal in Frankrijk maar ook in Switzerland, Spanje, Italië en toert o.a in Duitsland en Hongarije. Zijn invloeden liggen bij de Rythm and Blues roots: Van Wilson Pickett, naar Sam and Dave maar hij kijkt ook vaak om de hoek bij andere bands, zoals de Black Crows, Foo Fighters, Queens Of The Stone Age, Pearl Jam etc….

In 1995 verlaat hij zijn Franse band om een pauze te nemen van……12 jaar! Intussen is hij vader van 3 kids en is Laurent verhuisd naar Nederland. In 2007 (? Of 2008??) heeft hij het virus weer te pakken en gaat weer op zoek naar een band. Hij reageert op een internet advertentie:

"oude lullen muzikanten zoeken oude lul zanger om oude lullen muziek te maken"

Waist Of Time was born!!

Peter Pardoel - Basgitarist

Van oorsprong gitarist, leadgitarist en toetsenist. Schrijver van heel veel liedjes in de Nederlandse in de Engelse taal. Binnen Waist of Time te vinden spelend op zijn Rickenbacker bas of op de 5 snarige Fender bas. Een lange bandhistorie die begon in Nijmegen bij de Rock Ryders en Black WidoW. Daarna volgde nog The Heat, The Heap, 2Extra, de Hoos en dan nu sinds meer dan tien jaar Waist of Time.

Inspiratie bronnen genoeg, want alle muziek is leuk. Maar als er dan toch een keuze moet worden gemaakt dan staan Clapton, RHCP, Foo Fighters, Golden Earring allemaal in de top 10. Dat hangt ook af van de mood van de dag. En… er is een verschil tussen muziek luisteren en muziek maken. Voor dat laatste is dat hoe harder en strakker, hoe beter. Peter is te vinden op 3 albums, waaronder eentje met Waist of Time.

"Ik wil nog lang blijven optreden met Waist of Time en met de Kings of Leon tribute."

Ton Bongaards

Eerst zelf geprobeerd om het instrument te leren bespelen met wisselend succes. Daarna gitaarles gehad van Arthur de Boer. En hij heeft me geleerd om te luisteren, toonhoogtes te leren herkennen en vooral veel uit te proberen. De basislessen en het herkennen en vooral voelen van muziek heb ik van hem geleerd. Hij heeft me op weg geholpen om gitaar te leren spelen en muziek te leren luisteren. Daarna autodidact.

Ik doe alles op gevoel en heb ik mijn jonge jaren veel west coast muziek geluisterd en leren spelen. Eagles, CSN&Y, Jackson Browne, Atlanta Rhythm Section, Outlaws, Little Feat, Lynard Skynyrd, Allman Brothers Band, Doobie Brothers…etc etc…

Vandaar uit naar Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Deep Purple, Queen, The Who, ACDC, Journey etc.. En later Temple of the Dog, Pearl Jam, Nirvana, etc etc. Maar ook veel akoestisch Zoals Leo Kottke, Michael Hedges, Tommy Emmanuel, Preston Reed, Harry Sacksioni, Paco de Lucia, Al di Meola en meer. Nog later veel Jazz en Fusion en alle grote namen die daar bij horen. Veel invloeden in mijn muzikale leven en kan van veel verschillende soorten muziek genieten. Maar kan ze niet allemaal spelen Helaas. Heb verschillende bandjes gehad en later een aantal jaren akoestisch muziek gemaakt met lifetime long friend Henk Bongers. Ook met schoolvriend Rob Essers veel muziek gemaakt met gitaar, synthesizers combinatie waar ik ook veel van geleerd heb destijds.

"Om muziek te maken in Waist of Time is een heerlijke uitlaatklep en ik heb daar veel plezier van."

Rik Bollen

Als kind is Rik al geïnteresseerd in alles wat met muziek te maken heeft. Het bespelen van zoveel mogelijk instrumenten in alle muziekgenres is dan ook hét recept voor lekkere muzikale chaos. Met bouwjaar 1991 is Rik het broekie van Waist Of Time. Vier ervaren rockers om hem heen zorgen er voor dat hij weer met beide benen op de grond staat. In ruil voor het sporadisch verschonen van een ‘oude mannen luier’ leren zij hem wat echte rockmuziek is.

Rik richt zich tegenwoordig op Gitaar, Keys en Vocals. Met een Fender Strat scheurt hij door het repertoire heen. Het liefst met een zo puur mogelijke sound zonder effecten omdat, laten we eerlijk zijn, hij nog steeds niet weet hoe een pedal-board werkt. Afwisselend speelt hij op zijn Nord Electro 5. Uit deze keys haalt hij de sounds van Deep Purple tot Snow Patrol en van Muse tot De Vlooienmars. En wat nou als je zowel gitaar als keys tegelijk wilt spelen? Nou dan bouwt Rik gewoon een gitaar met keys er in. Voeg hier nog wat vocalen aan toe en je hebt Rik, het 5e bandlid van Waist Of Time.

"Is dit een garantie tot succes? Zeker niet, maar het klinkt wel lekker."

Joost Hack

Joost begon al vroeg te drummen, eerst op de tafel, toen het aanrecht en daarna op de billen van zijn vriendin. Als het maar “sound en vibe” had. Als jongetje speelde hij bij het plaatselijke kinderkoor. Tegen het eind van de basis school werd er voor t eerst les genomen en maakte Joost “promotie” naar het jeugdkoor All Together. Tegelijkertijd begon Joost aan zijn bandleven.

HangOver was de eerste band waarmee Joost furore maakte. Optredens in de kerken en in de kroegen gingen hand in hand. Zo speelde hij na het stichtelijke “amen” in de ochtend, ’s avonds in het voorprogramma van o.a. Herman Brood en Raven. Ja, Joost houdt van afwisseling. Vele bands, waaronder de Kaffus Blues Band, Niche en het Utrechtse Art. 461 volgden. In 2008 nam Joost het initiatief om een nieuwe band op te richten. Het rekruteerde bandleden op de zijlijn op het voetbalveld, via zijn netwerk en via advertenties. Waist of Time was geboren!

Joost kan erg genieten van echte muziek die door echte muzikanten wordt gemaakt. De muzieksoort mag daarbij variëren van een authentieke Portugese Fado, via Gare du Nord, Jethro Tull en Marillion naar Volbeat en Rush. Ondanks zijn brede muzieksmaak, is Rush-drummer Niel Peart (R.I.P.) altijd zijn grote voorbeeld gebleven.

"Ik speel het liefst op mijn eigen Premier-kits. Optreden doe ik meestal op zijn speciaal daarvoor geprepareerde “powerkit” en thuis staat mijn vintage dubbelbass Premier Resonator."

Downloads

Belangrijke informatie voor bookers, organisatioren en technici over Waist of Time.

Socials & links

Alle nieuws en ontwikkelingen rondom Waist of Time zijn natuurlijk ook te vinden op de bekende social media kanalen:

 

Deze bands vind je misschien ook leuk!

KINGS OF LEON – WOT (tribute)

WAIST OF TIME (rock coverband) boeken?

Wil je deze act boeken of gewoon vrijblijvend informeren naar de mogelijkheden?
Vul onderstaand formulier zo compleet mogelijk in zodat wij je de juiste informatie kunnen sturen.

Scroll naar boven